Zmieni się firma „śmieciowa”

Przedsiębiorstwo FBSerwis wygrało ogłoszony przez ZM GOAP przetarg na odbiór śmieci w naszej gminie. Nowa firma zacznie wywozić odpady we wrześniu. Zastąpi tym samym znaną w Swarzędzu firmę PUK A. Zys, która do tej pory wywoziła śmieci swarzędzan.

Szykuje się zmiana na stanowisku odbiorcy naszych odpadów. Po wielu latach zagospodarowywania swarzędzkich śmieci przez miejscowe Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych A. Zys, usługę tę od września będzie świadczyła warszawska firma FBSerwis, która wygrała przetarg ogłoszony w tej sprawie przez Związek Międzygminny GOAP. Nowy kontrakt śmieciowy – jak poinformowało nas przedsiębiorstwo – realizowany będzie przez 22 miesiące, począwszy od 1 września br. do 30 czerwca 2022 r., a jego wartość to ok. 26 milionów złotych. – Cieszymy się, że po 2 latach przerwy wracamy do współpracy z ZM GOAP, na zlecenie którego w latach 2015-2018 odbieraliśmy odpady w Poznaniu. Podczas realizacji poprzedniej umowy chętnie współpracowaliśmy z zamawiającym, m.in. organizując 3 edycje konkursu dla dzieci -„Bądź EKO Poznaniakiem”. Liczymy na to, że tym razem nasza współpraca będzie równie owocna. Przygotowania do rozpoczęcia nowego kontraktu idą pełną parą, a już po wakacjach spotkamy się na ulicach Swarzędza – mówi Marcin Szczepaniak z FBSerwis, kierownik kontraktu. Przed firmą jednak sporo pracy. Przypomnijmy tylko, że powierzchnia swarzędzkiego sektora ZM GOAP to ponad 100 km2, a zamieszkuje go blisko 50 tysięcy mieszkańców, którzy korzystają z około 20 tys. pojemników na odpady. FBSerwis szacuje, że w ciągu 22 miesięcy obowiązywania kontraktu zbierze w naszej gminie ok. 35 tys. ton odpadów komunalnych i 7 tys. ton selektywnych. Jak jednocześnie poinformowało przedsiębiorstwo, do obsługi gminy zostaną oddelegowane nowe, przyjazne środowisku pojazdy – 8 napędzanych gazem ziemnym CNG i 2 spalinowe spełniające normę EURO 6. Dotychczasowy odbiorca śmieci – Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych A. Zys będzie świadczyło usługę do końca sierpnia.

- Reklama -