Wyzdrowiała dziesiąta osoba!

Wyzdrowiała kolejna już , dziesiąta osoba – z naszej gminy - zakażona koronawirusem. Tym samym, spośród 10. mieszkańców, którzy do tej pory zachorowali na COV – SARS 2, wszyscy wyzdrowieli i obecnie nie mamy w naszej gminie potwierdzonych tzw. aktywnych przypadków i niech tak zostanie!

Od początku pandemii koronawirusa do chwili obecnej w naszej gminie zachorowało łącznie dziesięcioro mieszkańców. Wczoraj  w nocy Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna uaktualniła dane statystyczne z powiatu poznańskiego, z których wynika, że Swarzędz nie ma w tej chwili ani jednego tzw. aktywnego przypadku zakażenia, a wszyscy mieszkańcy już wyzdrowieli!

W powiecie poznańskim odnotowano łącznie  244 potwierdzone zachorowania na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 153 zakażenia, a w gminach powiatu poznańskiego – 91 zakażeń.

Z   244 przypadków wyzdrowiało już 214 osób (w tym dziesięcioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 21 osób,  z czego 15 to poznaniacy, a 6 to mieszkańcy Powiatu Poznańskiego (po 2 osoby chorują Luboniu,  po jednej w Kórniku i  w Tarnowie Podgórnym.

W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 5 osób z powiatu poznańskiego: z czego 4 to mieszkańcy  Poznania,  a jedna z Tarnowa Podgórnego.

Od początku epidemii do chwili obecnej z powodu koronawirusa zmarło w sumie 9 mieszkańców Powiatu Poznańskiego – 7 osób to mieszkańcy Poznania, 1 osoba mieszkająca w gminie Mosina, oraz mieszkaniec gminy Kórnik.

- Reklama -