poniedziałek, 20 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Kandydat Koalicji wygrywa w 21 komisjach

Rafał Trzaskowski zwyciężył aż w 21 z 24 Obwodowych Komisji Wyborczych w naszej gminie. Najwyższe wyniki (powyżej 50%) zanotował w 3 okręgach: Zalasewie, Gruszczynie oraz wśród mieszkańców os. Mielżyńskiego i Działyńskiego. Najgorszy wynik – zaledwie 29,9% - kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał w Wierzonce.

Zobacz także

- Reklama -

W naszej gminie, w I turze wyborczej bezapelacyjnie wygrał Rafał Trzaskowski, zdobywając 43,65%. Na kandydata Koalicji zagłosowało w sumie ponad 12,1 tys. wyborców. Trzaskowski wygrał w 21 z 24 obwodowych komisji wyborczych, w trzech uzyskując ponad 50 – procentowany wynik wyborczy. 

W Gruszczynie aż 53,7%

Trzaskowski najlepszy wynik uzyskał w trzech Komisjach: 51,3% na os. Działyńskiego i Mielżyńskiego, 52,6% w Komisji nr 24 w Zalasewie oraz aż 53,7% w Gruszczynie.

Wierzonka nie lubi kandydata KO

Najsłabszy wynik Rafała Trzaskowskiego w naszej gminie to 29,9%, który zanotował w OKW w Wierzonce. Kandydat Koalicji przegrał tutaj z Andrzejem Dudą, który zdobył w Wierzonce aż 44%. Trzaskowski oprócz Wierzonki przegrał jeszcze w 2 komisjach: w OKW nr 9 (siedziba w Szkole Podstawowej nr 1 na Zamkowej) oraz w OKW nr 22 w Kobylnicy.

- Reklama -
- Reklama -