poniedziałek, 11 grudnia 2023
7.1 C
Swarzędz

Wierzonka postawiła na Andrzeja Dudę

Na Andrzeja Dudę zagłosowało w naszej gminie ponad 7,3 tys. mieszkańców, co dało mu wynik na poziomie 26,31% głosów. Urzędujący prezydent zwyciężył tylko w trzech obwodowych komisjach wyborczych. Najwyższe poparcie – 44,7% - uzyskał wśród mieszkańców Wierzonki, najmniej głosów – 13,8% otrzymał w Zalasewie.

Zobacz także

- Reklama -

Prezydent Andrzej Duda zdobył w naszej gminie ponad 7,3 tys. głosów mieszkańców, co przełożyło się na drugi wynik wyborczy i poparcie na poziomie 26,31% głosów. Urzędujący prezydent wygrał tylko w trzech z 24 obwodowych komisji wyborczych. 

Zdecydowanie najlepszy wynik zdobył w OKW nr 19, czyli wśród  mieszkańców Wierzonki, Wierzenicy i Karłowic, uzyskując 44,7% głosów i zdecydowanie pokonując kandydata Koalicji Obywatelskiej. Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego także w OKW nr 22 w Kobylnicy, gdzie uzyskał 38,6% oraz w OKW nr 9, gdzie zdobył wynik na poziomie 36,5% (głosujący w Szkole Podstawowej nr 1 na Zamkowej). 

Gdzie Andrzej Duda cieszy się najmniejszym poparciem? Zdecydowanie wśród mieszkańców Zalasewa, gdzie zdobył zaledwie 13,8% głosów (OKW nr 24) i 17% (OKW nr 17) oraz w Gruszczynie, gdzie zanotował 17,7%. Poniżej 20% zdobył też wśród mieszkańców os. Działyńskiego i Mielżyńskiego.

- Reklama -
- Reklama -

Uratowali dom

Czołówka na Granicznej

Groźnie na Rabowickiej