Zabytkowe militaria zawitały do swarzędzkiego muzeum

Jeszcze do 12 lipca, w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuki, mamy niepowtarzalną okazję poznać historię bojowego szlaku amerykańskiej 82 Dywizji Powietrznodesantowej, która brała udział w lądowaniu Aliantów w Normandii w 1944 roku.

- Reklama -

A wszystko za sprawą grupy rekonstrukcyjnej „Green Light”, która udostępniła swarzędzkiemu muzeum swoje unikatowe zbiory. Dzięki temu można w Swarzędzu zobaczyć w pełni umundurowanego spadochroniarza tuż po lądowaniu na plaży Omaha oraz kilka innych wersji amerykańskiego umundurowania z czasów II Wojny Światowej. Muzealną przestrzeń wypełniło mnóstwo autentycznych pamiątek, a wśród nich: dokumenty, odzież, repliki broni, maski przeciwgazowe, elementy umundurowania żołnierzy, skrzynki, meble a nawet puszki z żywnością oraz środki higieniczne. Duże wrażenie robi również motocykl DKW. Zebrane eksponaty powinny zaspokoić ciekawość każdego pasjonata historii II Wojny Światowej.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania. Centrum czynne jest od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00 oraz w soboty od 13:00 do 17:00.

- Reklama -