poniedziałek, 20 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Koronawirus w fabryce herbaty przy Rabowickiej!

Wczoraj potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w firmie R. Twining and Company sp. z o.o.) zlokalizowanej przy ul. Rabowickiej. Zakażona osoba nie jest mieszkańcem naszej gminy. Ostatni raz była w pracy 26 czerwca. Chorobę przechodzi bezobjawowo. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z zakażonym zostali przebadani – jak twierdzi kierownictwo firmy – testami serologicznymi.

Zobacz także

- Reklama -

Jak informuje burmistrz Marian Szkudlarek w dzisiejszym komunikacie na terenie firmy R. TWINING AND COMPANY SP. Z O.O.)  przy ul. Rabowickiej potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem. – Jak się dowiedziałem, zatrudnieni tam pracownicy zostali poddani procedurom sanitarnym i badaniom. Wczesnym popołudniem otrzymaliśmy z tej firmy oficjalny komunikat – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek. 

 Czytamy w nim m.in.: „W dniu wczorajszym – 2 lipca 2020 kierownictwo (…) otrzymało informację o pierwszym  przypadku zakażenia wirusem Covid-19. Zarażona osoba nie pochodzi z terenu gminy Swarzędz. Miała kontakt z chorym członkiem swojej rodziny. Ostatnio w pracy była obecna w piątek 26 czerwca. Chorobę przechodzi bezobjawowo. Po otrzymaniu informacji kierownictwo firmy natychmiast skontaktowało się z SANEPID-em i zastosowało się do obowiązujących procedur: 

– zidentyfikowani zostali pracownicy mający bezpośredni kontakt z osobą zarażoną zgodnie z kryteriami wskazanymi  przez SANEPID. Wszyscy przebywają w swoich domach czekając na kontakt ze strony SANEPIDU.

– w dniu dzisiejszym – piątek 3 lipca – kierownictwo prewencyjnie zleciło dezynfekcję całego zakładu.

– wszystkie osoby  pracujące na zmianie, na której pracował zarażony pracownik oraz działy wspierające  zostały dobrowolnie przebadane testami serologicznymi (płytkowymi) przez uprawnione do tego celu służby medyczne. Żaden z testów do chwili obecnej nie wykazał obecności wirusa”

Do tej pory koronawirusa potwierdzono u 10 mieszkańców naszej gminy, wszyscy już wyzdrowieli. Zakażony pracownik firmy przy Rabowickiej nie jest mieszkańcem naszej gminy. 

- Reklama -
- Reklama -