poniedziałek, 20 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Do Poznania i z powrotem w korkach

W poprzedni poniedziałek rozpoczął się remont kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej w Poznaniu. Dojazd do stolicy Wielkopolski m.in. z naszej gminy oraz powrót jest utrudniony i trwa dłużej niż zazwyczaj. Tworzą się spore korki i tak będzie najprawdopodobniej do końca sierpnia.

Zobacz także

- Reklama -

W poniedziałek rozpoczął się kolejny etap remontu ul. Warszawskiej w Poznaniu, czyli głównej drogi dojazdowej do stolicy Wielkopolski z naszej gminy. Z docierających do nas informacji wynika, że utrudnienia są spore, a dojazd do Poznania oraz wyjazd z miasta trwa dłużej niż zazwyczaj. Jak informuje poznański Zarząd Dróg Miejskich, remontowana jest zniszczona jezdnia na odcinku od wiaduktu Antoninek do rejonu ulicy Sośnickiej, w obu kierunkach. Prace budowlane są prowadzone pod ruchem, a poszczególne fragmenty jezdni będą wygradzane na czas remontu, obowiązują też ograniczenia prędkości. – W pierwszej kolejności drogowcy wyremontują lewe (tzw. szybkie) pasy obu jezdni na odcinku po około 800 metrów w każdą stronę. Kierowcy będą mogli korzystać z pasów prawych, po których będą mogli jechać z maksymalną prędkością 40 i 50 km/h. Wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna przy ul. Smołdzinowskiej (przy fabryce Volkswagen Poznań). Autobusy komunikacji publicznej będą kursowały bez zmian – informuje ZDM Poznań. – Zakończenie prac związanych z remontem lewych pasów ul. Warszawskiej zaplanowano na połowę lipca. Następnie remontowane będą prawe pasy, a zakończenie całości prac planowane jest do końca sierpnia – czytamy dalej w komunikacie. Przypomnijmy, że pierwszy etap remontu ul. Warszawskiej został przeprowadzony w ubiegłym roku na odcinku od ulicy Mogileńskiej do wiaduktu Antoninek. Ulica Warszawska w Poznaniu to jedna z najważniejszych dróg wjazdowych i wyjazdowych z miasta. W godzinach szczytu korzysta z niej około 4 tys. pojazdów. To jednocześnie jedna z najdłuższych ulic Poznania.

Fotorts
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -