niedziela, 1 października 2023
12.3 C
Swarzędz

Nagroda za najwyższą frekwencję w gminie!

Tysiąc złotych za każdy uzyskany procent to specjalna nagroda, którą w naszej gminie otrzymają mieszkańcy obwodu wyborczego, z najwyższą frekwencją wyborczą. Pieniądze zostaną przeznaczone na stworzenie infrastruktury sportowo – rekreacyjnej na danym terenie. Przypomnijmy, że w I turze wyborczej najwyższą frekwencję (84,84%) odnotowano w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 24 w Zalasewie, a najniższą w Wierzonce (51,25%). Czy teraz padnie rekord?

Zobacz także

- Reklama -

Przed nami II tura wyborów, w której o najwyższy urząd w państwie walczą Andrzej Duda, obecny prezydent i kandydat Zjednoczonej Prawicy oraz Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat Koalicji Obywatelskiej. – Niedzielne wybory mogą na długi czas przesądzić o kształcie naszego kraju i w poważny sposób wpłynąć na życie każdego z nas. Dlatego udział w tych wyborach jest bardzo ważnym obowiązkiem i gorąco Państwa do niego zachęcam – podkreśla burmistrz Marian Szkudlarek. 

W I turze gmina Swarzędz uzyskała bardzo wysoką frekwencję na poziomie 72,90%. Czy w najbliższą niedzielę wynik ten może być jeszcze lepszy? Czy padnie kolejny rekord frekwencji? 

Aby dodatkowo zachęcić swarzędzan do udziału w niedzielnym głosowaniu  władze gminy postanowiły, że do projektu budżetu Gminy Swarzędz na 2021 rok wprowadzona zostanie specjalna  nagroda dla mieszkańców, którzy najliczniej wezmą udział w II turze wyborów Prezydenta RP. 

– Wysokość nagrody zależna będzie właśnie od frekwencji i wyniesie tysiąc złotych za każdy procent. Kwotę, która będzie wprost zależeć od Państwa aktywności w dniu wyborów, przeznaczymy na tworzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej dla mieszkańców terenu będącego w zasięgu tej jednej, „zwycięskiej” obwodowej komisji wyborczej. – wyjaśnia burmistrz Marian Szkudlarek. 

W naszej gminie mamy 24 Obwodowe Komisje Wyborcze. Podczas I tury najwyższą frekwencję zanotowano w Zalasewie, w Komisji nr 24 – 84,84%,  a najniższą w Wierzonce – 51,25%. 

W której z 24 Komisji padnie w niedzielę  najwyższy wynik? który zakątek naszej gminy otrzyma nagrodę za frekwencję? 

Zachęcamy mieszkańców do udziału w niedzielnym głosowaniu! 

FotoUMiG
- Reklama -
- Reklama -