niedziela, 1 października 2023
11 C
Swarzędz

Czy Swarzędz pobije rekord frekwencji?

Dzisiaj druga – rozstrzygająca – tura wyborów prezydenckich. Jaka będzie frekwencja w naszej gminie? Ilu mieszkańców uda się do lokali wyborczych, by wybrać głowę państwa na kolejną kadencję? Przypomnijmy, że przed dwoma tygodniami, gmina Swarzędz odnotowała rekordową frekwencję na poziomie 72,90%. Czy swarzędzanie pobiją kolejny rekord frekwencji?

Zobacz także

- Reklama -

Dzisiaj wybieramy Prezydenta RP na kolejną kadencję. Czy swarzędzanie –podobnie jak przed dwoma tygodniami – pojawią się tłumnie w lokalach wyborczych?  

Podczas I tury wyborów prezydenckich, w niedzielę, 28 czerwca br. nasza gmina pobiła rekord frekwencji. Już o godzinie 12.00 pierwszy wynik na poziomie 27,16% był bardzo wysoki i wskazywał, że być może tego dnia  Swarzędz będzie miał rekordową frekwencję. Kiedy o godzinie 17.00, nasza gmina mogła pochwalić się frekwencję na poziomie 54,03%, stało się jasne, że tego dnia padnie rekord! Tak też się stało. Tak wysokiej frekwencji gmina Swarzędz jeszcze nie notowała.  W wyborach wzięło udział  aż 72,9% uprawnionych do głosowania mieszkańców Swarzędza i sołectw.  Tak wysokiej frekwencji –  ale i mobilizacji wyborców – nasze miasto chyba jeszcze nie widziało! Najwyższą frekwencję w naszej gminie zanotowano w Zalasewie – (OKW nr 24) – 84,84%, najniższą w Wierzonce (OKW nr 19) – 51,25%.

Jak będzie dzisiaj?

- Reklama -
- Reklama -