środa, 17 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Swarzędz pobił rekord frekwencji!

Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich, nasza gmina pobiła – po raz kolejny - rekord frekwencji. W wyborach wzięło udział aż 76,62% uprawnionych do głosowania mieszkańców naszej gminy. To aż 3,7% więcej niż przed dwoma tygodniami. W I turze wyborczej zagłosowało bowiem 72,90% mieszkańców. Tak wysokiej frekwencji - ale i mobilizacji wyborców – nasze miasto chyba jeszcze nie widziało!

Zobacz także

- Reklama -

Dwa tygodnie temu, podczas I tury wyborczej nasza gmina pobiła rekord frekwencji. Wówczas do urn wyborczych poszło 72,90% mieszkańców naszego miasta i gminy. Wiele osób zadawało sobie pytanie, czy naszej gminie uda się w niedzielę ponownie pobić rekord frekwencji.

Pierwszy, niedzielny wynik frekwencji z godziny 12.00  był gorszy niż dwa tygodnie temu o ok. 1%.  Po godzinie 17.00 okazało się jednak, że do urn wyborczych poszło już 56,70% wyborców naszej gminy, a więc o 2%  więcej niż wskazywał wynik z godziny 17.00 z I tury wyborczej. 

Gdy lokalne wyborcze zostały zamknięte, stało się jasne, że gmina po raz kolejny pobiła rekord frekwencji, uzyskując wynik na poziomie 76,62%! 

Najwyższy wynik zanotowano w Okręgowej Komisji Wyborczej nr 24 (siedziba w SP nr 2 przy ul. Planetarnej) – 87,75% (w I turze wyborczej tam też zanotowano najwyższą frekwencję 84,84%), najniższą frekwencję odnotowano w Okręgowej Komisji Wyborczej nr 19 w Wierzonce –  58,53%. 

- Reklama -
- Reklama -