2.7 C
Swarzędz
poniedziałek, 30 stycznia 2023

Przejścia dla pieszych zostaną zmodernizowane

200 tys. zł. dofinansowania uzyskały dwa projekty modernizacji przejść dla pieszych z naszej gminy. Niebawem wytypowane przejścia zostaną doświetlone lampami LED i wyposażone zostaną w pulsatory.

Zobacz także

Jak informuje swarzędzki magistrat dwa projekty zgłoszone przez Gminę Swarzędz uzyskały dofinansowanie w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

– W ramach projektów zmodernizowane zostaną przejścia dla pieszych mieszczące się na ul. Cieszkowskiego (w pobliżu: ul. Nowy Świat, ul. Kobylnickiej, ul. Kwaśniewskiego) oraz przejścia dla pieszych mieszczące się na ul. Święty Marcin na wysokości ul. Wielkiej Rybackiej, ul. Piaski oraz ul. Granicznej. – Wytypowane przejścia zostaną doświetlone lampami typu LED (51W) i wyposażone w aktywne oznakowanie pionowe (pulsatory). Zamontowane zostaną również aktywne lampy LED (6W) – IVS oraz zastosowane zostanie nowe oznakowanie poziome (farba odblaskowa) – informuje ratusz na swojej stronie internetowej.

Dodajmy, ze w pierwszym etapie, na szczeblu wojewódzkim, do Wojewody Wielkopolskiego zgłoszonych zostało 66 projektów, z których do drugiego etapu wybrano 20. Wytypowane projekty przesłane zostały następnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji celem weryfikacji w kolejnym etapie procedury naboru. Łącznie do Ministerstwa  wpłynęło 314 lokalnych propozycji, z których do dofinansowanie uzyskało 68 projektów, w tym aż dwa z Gminy Swarzędz.

Kwota dofinansowania dla naszej gminy wyniesie 200.000 zł.

FotoUMiG
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -