poniedziałek, 15 kwietnia 2024
13 C
Swarzędz

Jest kolejny zakażony mieszkaniec

Mamy jedenasty przypadek zakażenia koronawirusem w naszej gminie. Jest to najprawdopodobniej pracownik służb medycznych. Zakażony COVID - 19 mieszkaniec przebywa obecnie w poznańskim izolatorium. Do tej pory w Poznaniu i Powiecie Poznańskim na koronawirusa zachorowało łącznie 316 osób, 9 chorych zmarło.

Zobacz także

- Reklama -

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem – wśród mieszkańców naszej gminy – wykryto w końcówce marca. Zachorował wówczas ratownik medyczny. Do połowy czerwca zakażonych koronawirusem zostało  10 mieszkańców naszej gminy. W sumie wśród dziesiątki zakażonych  swarzędzan, część  to pracownicy służ medycznych. Cztery zakażone osoby z naszej gminy były hospitalizowane w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu; cztery osoby – które łagodniej zniosły koronawirusa – znajdowały się podczas choroby w izolacji domowej, a dwie w izolatorium. 

24 czerwca, a więc miesiąc temu informowaliśmy mieszkańców, że w naszej gminie nie ma już aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem, bo  dziesiątka zakażonych jest już zdrowia. Po miesiącu, w miniony czwartek 23  lipc  Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna poinformowała, że mamy – niestety – kolejny, 11 już przypadek zakażenia COVID – 19 w naszej gminie.  Z informacji poznańskiego sanepidu wynika, że osoba ta pozostaje obecnie w izolatorium, można więc przypuszczać, że to przedstawiciel służb medycznych.

Do tej pory w powiecie poznańskim odnotowano łącznie  316 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 201 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 115 zakażeń.

Z   316 przypadków wyzdrowiały już 264 osoby (w tym dziesięcioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 45 osób,  z czego 28 osób to poznaniacy, a 17 to mieszkańcy powiatu poznańskiego.

W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 6 osób z powiatu poznańskiego: z czego dwie to mieszkańcy  Poznania,  a czworo to mieszkańcy powiatu  poznańskiego.

Od początku epidemii do chwili obecnej z powodu koronawirusa zmarło 7 mieszkańców Poznania  i 2  osoby z gmin powiatu poznańskiego (z Mosiny i Kórnika).

- Reklama -
- Reklama -