środa, 12 czerwca 2024
18.3 C
Swarzędz

Remont krajówki coraz bliżej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych rozstrzygnęła przetargi na remont ok. 20 kilometrów drogi krajowej nr 92 między Swarzędzem, Iwnem i Starczanowem. Naprawa trasy rozpocznie się najprawdopodobniej latem i potrwa 120 dni.

Zobacz także

- Reklama -

Wkrótce rozpocznie się remont drogi krajowej nr 92 w kierunku wschodnim: w pierwszym etapie 10-kilometrowego odcinka od Swarzędza przez Jasin, Paczkowo i Kostrzyn do Iwna, następnie ponad 9-kilometrowego odcinka od Iwna do Starczanowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ogłosiła w międzyczasie postępowania przetargowe dla tych dwóch inwestycji, a przed kilkoma dniami poinformowano, że oba przetargi wygrała firma COLAS Polska Sp. z o.o., której oferty okazały się najkorzystniejsze. Łącznie za wykonanie remontu 20-kilometrowego odcinka trasy GDDKiA ma zapłacić ok. 43 mln zł.

Przypomnijmy, że oprócz poprawy nośności nawierzchni krajówki, równości podłużnej i poprzecznej, usunięcia kolein, remont drogi zakłada także odnowienie znajdującego się w tym miejscu oznakowania pionowego i poziomego. Zaplanowane remonty na „dziewięćdziesiątce dwójce” rozpoczną się najprawdopodobniej latem i mają potrwać 120 dni, co oznacza że prace drogowe zostaną zakończone jeszcze w tym roku. Utrudnień w tym czasie z pewnością na trasie nie zabraknie, dlatego apelujemy do kierowców udających się w tym kierunku o zwracanie szczególnej uwagi na pojawiające się tymczasowe oznakowanie i ewentualne zmiany w organizacji ruchu. Przypomnijmy jednocześnie, że będzie to kolejny remont „swarzędzkiego” odcinka krajówki w ostatnich latach. W 2016 r. odnowiony został 2,5-kilometrowy odcinek tej trasy od skrzyżowania z ul. Sołecką do granicy gminy na wysokości starego wysypiska śmieci.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -