środa, 17 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Zachorował kolejny mieszkaniec

W naszej gminie odnotowano dwunasty przypadek zakażenia koronawirusem; mamy więc obecnie dwa tzw. aktywne przypadki zakażenia COVID-19. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga pozostaje w izolacji domowej. Dziesięć osób już wyzdrowiało. Do tej pory w Poznaniu i Powiecie Poznańskim na koronawirusa zachorowało łącznie 322 osób, wyzdrowiało już 267 osób, 9 chorych zmarło.

Zobacz także

- Reklama -

We wtorek rano Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała na swojej stronie internetowej o 12 – tym przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie. To drugi – w ciągu kilku dni – przypadek zakażenia wśród mieszkańców naszej gminy. Jedna z obecnie chorych przebywa w szpitalu, druga pozostaje w izolacji domowej. Do tej pory na terenie Swarzędza i sołectw odnotowano łącznie 12 przypadków zakażenia, 10 osób już wyzdrowiało.

Od marca powiecie poznańskim odnotowano łącznie  322 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 205 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 117 zakażeń.

Z   322 przypadków wyzdrowiały już 267 osób (w tym dziesięcioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 46 osób,  z czego 28 osób to poznaniacy, a 18 to mieszkańcy powiatu poznańskiego.

W poznańskim szpitalu im. Strusia przy ul. Szwajcarskiej jest obecnie hospitalizowanych 5 osób z powiatu poznańskiego – w tym jedna z naszej gminy. 

Od początku epidemii do chwili obecnej z powodu koronawirusa zmarło 7 mieszkańców Poznania  i 2  osoby z gmin powiatu poznańskiego.

- Reklama -
- Reklama -