środa, 24 lipca 2024
21.5 C
Swarzędz

Oddaj krew ku czci Bohaterów

1 sierpnia to szczególna data – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Przelej krew w hołdzie Bohaterom i pomóż tym samym potrzebującym. Tym bardziej teraz – w trakcie pandemii, kiedy krwi jest bardzo mało. Oddaj krew również dla medyków, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie. W najbliższą sobotę na parkingu ETC Swarzędz zagości krwiobus, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli włączyć się w akcję.

Zobacz także

- Reklama -

ETC Swarzędz wraz z Leroy Merlin oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa postanowili uczcić pamięć Bohaterów Powstania Warszawskiego w niezwykły sposób. Tego dnia, w godzinach 9:00-14:00 każdy chętny będzie mógł oddać krew i pomóc tym samym nie tylko chorym, ale również bohaterom naszych czasów – medykom, którzy codziennie pomagają pacjentom, natrafiając przy tym na wiele trudności związanych m.in. brakiem krwi.  

Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś dobrego! Spełnić dobry uczynek może niemal każdy. Należy być osobą pełnoletnią, która nie przekroczyła 65 roku życia, ważącą ponad 50 kg i w dobrym stanie zdrowia. Poza tym, na zabieg warto przyjść wypoczętym, po posiłku i odpowiednio nawodnionym. Warto wypić wcześniej 1-1,5 litra płynów. Do krwiobusa trzeba wziąć dokument potwierdzający tożsamość zawierający numer PESEL i zdjęcie. I przyjść bez obaw. Po pierwsze – to nic nie boli i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Po drugie – podczas zabiegu specjaliści stosują wszelkie zalecenia GIS związane z pandemią COVID-19 i dbają o bezpieczeństwo.

Sobota, 1 sierpnia, pomóc można nie tylko oddając krew. Osoby, które nie mogę tego uczynić, mają szansę wspomóc leczenie mieszkanki Tulec – Sylwii, która cierpi na bardzo ciężką chorobę – proteinozę pęcherzyków płucnych, biorąc udział w zbiórce pieniędzy. Naprawdę warto pomagać. Kiedyś sami możemy być w potrzebie.

Więcej informacji na temat zbiórki krwi można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/3262390760495393/ 

FotoETC
- Reklama -
- Reklama -