środa, 19 czerwca 2024
16.5 C
Swarzędz

Po weekendzie rusza remont ul. Wrzesińskiej

W poniedziałek, 3 sierpnia rozpocznie się – zapowiadany już wcześniej – remont ulicy Wrzesińskiej, od Rynku do skrzyżowania z ul. Polną. Na remontowanym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Zobacz także

- Reklama -

Dwa tygodnie temu, w swarzędzkim ratuszu została podpisana umowa na remont odcinka ul. Wrzesińskiej. – Remont będzie polegał na wymianie istniejącej warstwy ścieralnej oraz uporządkowaniu ścieków przykrawężnikowych – wyjaśnia Maciej Woliński, rzecznik swarzędzkiego ratusza. Wykonawcą, który zwyciężył w przetargu będzie Zakład Robót Wielobranżowych Kubiaczyk Sp. K. z Kokoszek koło Nekli. Koszt remontu  to 298 tys. zł. – Wykonawca zobowiązał się wykonać inwestycję w terminie 90 dni od daty zawarcia umowy, tj. do 13.10.2020 r. – dodaje Maciej Woliński. 

Jak się dowiedzieliśmy zapowiadana modernizacja ulicy Wrzesińskiej rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 3 sierpnia. – W pierwszej kolejności wyregulowany zostanie ściek po obu stronach ulicy, prace przebiegać będą odcinkowo, co wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu i wprowadzeniem ruchu wahadłowego na remontowanym odcinku jezdni – informuje ratusz na swojej stronie internetowej. Prace związane z regulacją ścieku potrwają około 2 tygodni. Cały remont ma się zakończyć w ciągu trzech miesięcy.

Fotorts
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -