czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Jest kolejny przypadek zakażenia koronawirusem

W naszej gminie odnotowano trzynasty przypadek zakażenia koronawirusem; mamy więc obecnie trzy tzw. aktywne przypadki zakażenia COVID-19. Jedna osoba trafiła do szpitala, druga do izolatorium, a trzecia pozostaje w izolacji domowej. Dziesięć osób już wyzdrowiało. Do tej pory w Poznaniu i Powiecie Poznańskim na koronawirusa zachorowały łącznie 343 osoby, wyzdrowiały już 282 osoby osób, 9 osób zmarło.

Zobacz także

- Reklama -

W poniedziałek, 3 sierpnia  Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o 13 – tym przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie. To trzeci – w ciągu  ostatnich dni – przypadek zakażenia wśród mieszkańców naszej gminy. Jedna z obecnie chorych przebywa w szpitalu, druga w izolatorium, a trzecia w izolacji domowej. Do tej pory na terenie Swarzędza i sołectw odnotowano łącznie 13 przypadków zakażenia (w tym jedno dziecko), 10 osób już wyzdrowiało.

Od marca w powiecie poznańskim zanotowano łącznie  343 potwierdzone zachorowania na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 213 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 130 zakażeń.

Z   343 przypadków wyzdrowiały już 282 osoby (w tym dziesięcioro w gminie Swarzędz), nadal chorują 52 osoby. Od początku epidemii do chwili obecnej z powodu koronawirusa zmarło 7 mieszkańców Poznania  i 2  osoby z gmin powiatu poznańskiego.

- Reklama -
- Reklama -