Kolejne zakażenie w gminie Swarzędz

14. przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w naszej gminie w miniony wtorek. W świetle najnowszych danych Powiatowej Stacji Sanitarnej – Epidemiologicznej w Poznaniu mamy obecnie – wśród mieszkańców Swarzędza i sołectw - cztery tzw. aktywne przypadki zakażenia COVID-19. Jedna osoba przebywa w szpitalu, jedna w izolatorium, a dwie pozostałe w izolacji domowej. 169 osób jest w kwarantannie domowej.

- Reklama -

W poniedziałek, 3 sierpnia Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o 13. przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie. Dzień później, we wtorek, 4 sierpnia odnotowano kolejny przypadek zakażenia SARS –COV – 2 wśród naszych mieszkańców. W chwili obecnej w naszej gminie są cztery, tzw. aktywne przypadki zakażenia koronawirusem; jedna osoba przebywa w szpitalu, dwie w izolacji domowej, a kolejna osoba  trafiła do izolatorium.  Obecnie –  jak poinformował  w najnowszym komunikacie burmistrz Marian Szkudlarek – na terenie gminy Swarzędz 169 osób odbywa kwarantannę. 160 z nich to  osoby, które przybyły do nas z zagranicy, a 9 osób w kwarantannie to obywatele RP.

Od marca w powiecie poznańskim zanotowano łącznie  348 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu  216 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 132 zakażenia.  Do tej pory wyzdrowiało już 290 osób (w tym dziesięcioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 49 osób; sześć z nich przebywa  w szpitalu. Od początku epidemii do chwili obecnej z powodu koronawirusa zmarło 7 mieszkańców Poznania  i 2  osoby z gmin powiatu poznańskiego.

- Reklama -