czwartek, 28 marca 2024
12.8 C

Garść medali swarzędzkich mastersów!

Kolejne sukcesy odnieśli lekkoatletyczni mastersi z naszej gminy. Ostatnie starty Renata Żerko oraz Danuta i Andrzej Kapturscy mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Lekkoatletyczni weterani 27 czerwca oficjalnie zainaugurowali nowy sezon startów w Toruniu, gdzie rywalizowali w 28. Mistrzostwach Polski w wielobojach. Danuta Kapturska  w pięcioboju rzutowym – w swojej kategorii wiekowej – zajęła pierwsze miejsce, poprawiając swój wynik z 2018 r., a Renata Żerko zdobyła brązowy medal. Z kolei Andrzej Kapturski dwukrotnie zajął czwarte miejsce. Garść medali nasi mastersi przywieźli także z 17. Mistrzostw Polski Masters w rzutach nietypowych, które odbyły się 18 lipca. Danuta Kapturska zdobyła aż trzy złote medale w następujących konkurencjach: schockoramie, czyli rzutach kulami, rzucie granatem, slingballu, czyli rzutach „piłką lekarską na pasku”. Wspaniale zaprezentowała się także Renata Żerko, która zdobyła aż trzy złote medale i jeden srebrny,   ustanawiając rekord Polski w swojej kategorii wiekowej!

Pani Renata startowała w następujących konkurencjach: peeroramie, czyli rzutach oszczepami, rzucie granatem, rzucie „młotem szkockim”; srebrny medal zdobyła w slimballu. Andrzej Kapturski startował w rzucie dyskiem „antycznym” (greckim)” o wadze 2 kg oraz w slimballu, dwukrotnie zajmując szóste miejsca.