niedziela, 14 kwietnia 2024
16.8 C
Swarzędz

Jest kolejne zakażenie w naszej gminie

To już trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w tym tygodniu. Obecnie choruje 5 mieszkańców: 1 osoba przebywa w szpitalu, 1 w izolatorium, a 3 w izolacji domowej. Od początku epidemii sanepid odnotował u nas łącznie 15 przypadków zakażenia koronawirusem.

Zobacz także

- Reklama -

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poinformowała o kolejnym, 15. przypadku zakażenia COV-SARS-2 w naszej gminie. To trzeci przypadek odnotowany w tym tygodniu (3, 4, 6 sierpnia). Obecnie mamy 5 tzw. aktywnych przypadków zakażenia: 1 osoba przebywa w szpitalu, 1 w izolatorium, a 3 w izolacji domowej. Od początku epidemii odnotowano łącznie 15 zakażeń COVID-19, 10 osób już wyzdrowiało.

Od marca w powiecie poznańskim zanotowano łącznie  367 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu – 228 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 139 zakażeń.

Z   367 przypadków wyzdrowiało już 291 osób osoby (w tym dziesięcioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 67 osób. Od początku epidemii do chwili obecnej z powodu koronawirusa zmarło 7 mieszkańców Poznania  i 2  osoby z gmin powiatu poznańskiego.

- Reklama -
- Reklama -