poniedziałek, 15 kwietnia 2024
13 C
Swarzędz

Kolejny zakażony mieszkaniec

Mamy 7. aktywny przypadek koronawirusa w naszej gminie. Osoba zarażona przebywa w tej chwili w izolacji domowej. Do tej pory stwierdzono 17. zakażeń wśród mieszkańców naszej gminy, 10. mieszkańców wyzdrowiało.

Zobacz także

- Reklama -

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu potwierdziła kolejny, 17. przypadek  koronawirusa w naszej gminie.  W tej chwili  to 7. tzw. aktywny przypadek. W tym tygodniu to druga osoba z naszej gminy  z potwierdzonym pozytywnym testem na COV-SARS-2. Obecnie z siedmiu zakażonych osób 1 osoba przebywa  w szpitalu, 1 w izolatorium, a 5 w izolacji domowej.

Od marca w powiecie poznańskim zanotowano łącznie  448 potwierdzonych zachorowań na COVID-19,  z czego w samym Poznaniu  267 zakażeń, a w gminach powiatu poznańskiego – 181 zakażeń.  Do tej pory wyzdrowiało już 298 osób (w tym dziesięcioro w gminie Swarzędz), nadal choruje 140 osób; 12. z nich przebywa  w szpitalu. Od początku epidemii do chwili obecnej z powodu koronawirusa zmarło 7 mieszkańców Poznania, 2 osoby z gminy Mosina i 1 z Kórnika.   

Liczba zakażonych do tej pory:

Swarzędz – 17 zakażonych,  wyzdrowiało – 10

Powiat Poznański z Poznaniem – 448, wyzdrowiało -298

Wielkopolska – 4.631, wyzdrowiało – 3047, zmarło 212, aktywnych przypadków – 1373

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -