niedziela, 21 kwietnia 2024
6.3 C
Swarzędz

Są dwa nowe przypadki zakażenia

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna potwierdziła wczoraj kolejne dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w naszej gminie. Do tej pory zakażenie COV-SARS - 2 potwierdzono łącznie u 20. mieszkańców; 13 osób wyzdrowiało. Sanepid poinformował też o ognisku koronawirusa po weselu w Swarzędzu.

Zobacz także

- Reklama -

Rośnie liczba przypadków  COV-SARS-2 w powiecie poznańskim, zarówno w Poznaniu, jak i gminach powiatu poznańskiego. Do tej pory zakażonych zostało 565 osób, w tym z Poznania – 336, a z gmin podpoznańskich – 229 osób. Wśród tzw. aktywnych przypadków mamy 232 osoby, z czego 17 osób przebywa  w szpitalu.

W miniony czwartek Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna poinformowała o kolejnym dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. W świetle najnowszych danych PSSE koronawirusa potwierdzono łącznie u 20 osób  ze Swarzędza i swarzędzkich sołectw. 13 mieszkańców już wyzdrowiało, mamy zatem 7 tzw. aktywnych przypadków. Wśród zakażonych mieszkańców 1 osoba obecnie przebywa w szpitalu, jedna w izolatorium, a 5 pozostaje w izolacji domowej.  

Wczoraj Sanpid poinformował także o potwierdzeniu ogniska zakażenia koronawirusem po weselu w Swarzędzu. Szczegółów jednak nie podano.

- Reklama -
- Reklama -