czwartek, 18 kwietnia 2024
2.4 C

Historyczne zwycięstwo Unitów

Piłkarze Unii w swoim pierwszym sezonie w nowej III lidze nareszcie wygrali. Pokonali u siebie Gwardię Koszalin 2:0.

Przez pierwszy kwadrans lepiej prezentowali się przyjezdni. Z czasem jednak to podopieczni Patryka Kniata zaczęli zyskiwać przewagę, coraz częściej pojawiając się pod bramką rywala. W 35. minucie “niebiesko-biali” wywalczyli rzut rożny, który wykonał Patryk Pawłowski. Po jego dośrodkowaniu w polu karnym Gwardii do piłki dopadł Radosław Barabasz, który wślizgiem wpakował futbolówkę do siatki. Po przerwie obie drużyny próbowały znaleźć drogę do bramki przeciwnika. Im bliżej było ostatniego gwizdka, tym większą determinacją w ataku wykazywali się piłkarze z Koszalina. Jednak to Unici podwyższyli prowadzenie. Na listę strzelców w 88. minucie wpisał się Michał Przybyła, który będąc w polu karnym Gwardii popisał się pięknym strzałem z powietrza. Podawał mu wówczas głową Filip Soboń.Goście nie zdołali odpowiedzieć i Unia zasłużenie odniosła pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. Dzięki trzem punktom wydostała się z dolnych rejonów III-ligowej tabeli.

Unia Swarzędz – Gwardia Koszalin 2:0 (1:0)

Bramki: Radosław Barabasz (36′), Michał Przybyła (88′).

Skład Unii: Mateusz Filipowiak – Patryk Pawłowski (63′ Paweł Koralewski), Filip Soboń, Tomasz Neumann, Maksymilian Szwak – Mateusz Maluśki, Radosław Barabasz, Gerard Pińczuk (90’ Kacper Fornalkiewicz), Igor Jurga (73′ Mateusz Molewski), Mateusz Świergiel (90′ Marek Nyćkowiak) – Dominik Drzewiecki (63′ Michał Przybyła).