niedziela, 16 czerwca 2024
23.3 C
Swarzędz

Straty sięgnęły ponad 100 tys. zł.

Trzy miesiące spędzi w areszcie 21 – letni mężczyzna, podejrzewany o podpalenie 6 wiat śmietnikowych na terenie Swarzędza. Okazuje się, że sprawca był już w przeszłości karany za różne przestępstwa, m.in. za podpalenie. Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz firma zajmująca się odbieraniem odpadów oszacowały straty na ponad 100 tys. zł.

Zobacz także

Jak głosował Swarzędz?

Przerwa na pływalni

Pociągiem przez Nową Wieś!

- Reklama -

Przypomnijmy. W ostatnich tygodniach na terenie Swarzędza, w różnych częściach miasta, dochodziło do pożarów wiat śmietnikowych. Policjanci odnotowali łącznie sześć takich zdarzeń. – Strary poniesione przez swarzędzkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmę zajmującą się odbieraniem odpadów komunalnych zostały oszacowane na łączną kwotę  sięgającą 100 tysięcy złotych.  Powołany do oględzin biegły z zakresu pożarnictwa nie miał wątpliwości, że zaprószenia ognia są efektem celowego działania – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z Biura Prasowego wielkopolskiej policji. 

Sprawca podpaleń  został zatrzymany 20 sierpnia.  To 21-letni mieszkaniec Swarzędza. Jak się okazuje mężczyzna był już  w przeszłości notowany przez policję za różnego rodzaju przestępstwa, w tym także za podpalenie. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia 6 altan śmietnikowych.

Na wniosek policji i prokuratury został aresztowany na 3 miesiące. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -
- Reklama -