Straty sięgnęły ponad 100 tys. zł.

Trzy miesiące spędzi w areszcie 21 – letni mężczyzna, podejrzewany o podpalenie 6 wiat śmietnikowych na terenie Swarzędza. Okazuje się, że sprawca był już w przeszłości karany za różne przestępstwa, m.in. za podpalenie. Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz firma zajmująca się odbieraniem odpadów oszacowały straty na ponad 100 tys. zł.

Przypomnijmy. W ostatnich tygodniach na terenie Swarzędza, w różnych częściach miasta, dochodziło do pożarów wiat śmietnikowych. Policjanci odnotowali łącznie sześć takich zdarzeń. – Strary poniesione przez swarzędzkie spółdzielnie mieszkaniowe oraz firmę zajmującą się odbieraniem odpadów komunalnych zostały oszacowane na łączną kwotę  sięgającą 100 tysięcy złotych.  Powołany do oględzin biegły z zakresu pożarnictwa nie miał wątpliwości, że zaprószenia ognia są efektem celowego działania – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z Biura Prasowego wielkopolskiej policji. 

Sprawca podpaleń  został zatrzymany 20 sierpnia.  To 21-letni mieszkaniec Swarzędza. Jak się okazuje mężczyzna był już  w przeszłości notowany przez policję za różnego rodzaju przestępstwa, w tym także za podpalenie. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia 6 altan śmietnikowych.

Na wniosek policji i prokuratury został aresztowany na 3 miesiące. Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -