poniedziałek, 27 maja 2024
20 C
Swarzędz

Park&Ride już gotowy

47 miejsc parkingowych w ramach parkingu typu „Park&Ride” powstało przy ul. Transportowej w Zalasewie. Są one zlokalizowane obok bazy transportowej.

Zobacz także

- Reklama -

Parkingi typu „Park&Ride” lub po prostu „Parkuj i Jedź”, są budowane w pobliżu pętli  lub przystanków autobusowych. Umożliwiają one kierowcom pozostawienie samochodu w bezpiecznym miejscu w celu przesiadki do komunikacji miejskiej i kontynuowania podróży do centrum miasta. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy nie muszą pozostawiać samochodów w ścisłym centrum miasta, gdzie zaparkowanie pojazdu często graniczy z cudem, a także na parkingach dużych marketów, przez co brakuje wolnych miejsc parkingowych dla klientów takich sklepów. I właśnie taki obiekt powstał przy ul. Transportowej, a ściślej – przy modernizowanej od pewnego czasu bazy transportowej, znajdującej się tuż przy wylocie z naszej gminy w kierunku Poznania. Zwłaszcza, że w tym miejscu znajduje się też pętla autobusowa, m.in. dla gminnych linii 484, 497 i 499. Inwestycję – od wiosny – wykonywała swarzędzka firma Budownictwo Drogowe KRUG, która podjęła się tego zadania za ok. 400 tys. zł.

W jego ramach zostało zorganizowanych łącznie 47 miejsc parkingowych (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych). Parking został wybudowany z kostki brukowej w północno-wschodnim narożniku bazy i odpowiednio odwodniony. Prace budowlane objęły też wykonanie zjazdów na parking z ul. Transportowej, wykonanie ogrodzenia, wymianę istniejącego oświetlenia na terenie bazy oraz wybudowanie nowych słupów oświetleniowych, teren został też odpowiednio zagospodarowany zielenią – pomiędzy parkingiem a ulicą zielenią niską i trawą, dodatkowo zostaną również nasadzone drzewa. Odnotujmy też, że miastu udało się uzyskać dofinansowanie do tej inwestycji ze środków zewnętrznych.

Dzięki parkingowi w pobliżu pętli autobusowej, kierowcy mogą wygodnie kontynuować podróż komunikacją miejską.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -