środa, 17 kwietnia 2024
4.9 C
Swarzędz

Są kolejne przypadki COV-SARS -2 w naszej gminie

W świetle poniedziałkowych danych poznańskiego Sanepidu mamy dwa kolejne zakażenia COV-SARS-2 wśród mieszkańców naszej gminy. Obecnie 1️5 osób to tzw. aktywne przypadki; łącznie - od marca - koronawirusa potwierdzono w sumie u 27 mieszkańców, wyzdrowiało 12 osób. Jedna osoba przebywa szpitalu, reszta w izolacji domowej, bądź izolatorium.

Zobacz także

- Reklama -

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. W świetle najnowszych danych Powiatowego Sanepidu, COV-SARS-2 potwierdzono łącznie u 27 osób  ze Swarzędza i swarzędzkich sołectw. 12 mieszkańców już wyzdrowiało, mamy zatem  obecnie 15 tzw. aktywnych przypadków (1 osoba przebywa w szpitalu, 1 w izolatorium, a 13 mieszkańców pozostaje w izolacji domowej). 

 Do tej pory w powiecie poznańskim zakażonych zostało 726 osób, w tym w Poznaniu – 443 osoby, a  w podpoznańskich gminach – 283 osoby. Wśród tzw. aktywnych przypadków mamy łącznie 352 osoby, z czego  14 osób obecnie przebywa  w szpitalu.

Najwięcej zakażeń COV-SARS-2 wykryto w gminach: Komorniki – 42, Mosina – 35, Luboń – 33 i Swarzędz -27.

- Reklama -
- Reklama -