piątek, 19 kwietnia 2024
4.3 C

Wysokie zwycięstwo Lidera Swarzędz

Znów 7 bramek padło w ligowym meczu Lidera. Seniorzy pokonali 6:1 Orkan Objezierze.

Napędzeni dwoma wygranymi z rzędu, w tym 7:0 cztery dni wcześniej w Suchym Lesie, zawodnicy Lidera pojechali do Objezierza w roli faworyta. Przez ponad pół godziny nie było tego jednak widać na pięknie położonym obiekcie niedaleko Obornik. Kibice na stadionie na skraju Objezierza, z panoramą na jezioro, od początku oglądali wyrównany pojedynek. Pod koniec pierwszej połowy Lider okazał się jednak skuteczniejszy i uderzenia Kowalskiego i Maćkowiaka dały czarno-czerwonym dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Po zmianie stronLider coraz bardziej narzucał swój rytm gry i zdobywał kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się Jakubek, Korcz, Stępniak i Ciesielski. Przy wyniku 0:5 obrona Lidera przy niedokładnym wyprowadzeniu piłki sprezentowała gospodarzom sytuację, którą ci zamienili na honorowego gola. Ostatnie dwadzieścia minut Orkan grał w osłabieniu po czerwonej kartce za brutalny faul.

Liga okręgowa: Orkan Objezierze – Lider Swarzędz 1:6 (0:2) Bramki: Kowalski, Maćkowiak, Jakubek, Korcz, Stępniak, Ciesielski. Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Marzec), Ciesielski, Zaborniak (Górczewski), Jędraszyk, Maćkowiak (Maciejewski), Rybarczyk (Koralewski), Vogel (Zboralski), Kowalski, Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki

Zwycięstwo w zaległym meczu pozwoliło Liderowi dołączyć do ścisłej czołówki tabeli ligi okręgowej, dzięki czemu w prowadzącej czwórce są wszystkie trzy drużyny z gminy Swarzędz:

1. Meblorz Swarzędz – 4 12 15:3
  2. Piast Kobylnica – 4 12 13:1
  3. Polonia II Środa Wlkp. – 4 10 7:1
  4. Lider Swarzędz – 4   9 15:3
  5. Avia Kamionki – 3   9 15:5
  6. Płomień Nekla – 4   9 11:8

W  niedzielę Lider jedzie do Plewisk na mecz ze Szturmem Junikowo. Po serii wyjazdów w przyszłym tygodniu Lider zagra dwukrotnie u siebie – w środę w Pucharze Polski z Avią Kamionki, a w sobotę ligowo z Canarinhos Skórzewo. Oba mecze na Stadionie Miejskim w Swarzędzu.