3.5 C
Swarzędz
wtorek, 31 stycznia 2023

Swarzędzanie z kolejnymi medalami!

Blisko 500 mastersów wzięło udział w jubileuszowych 30. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Nie zabrakło - w tej sportowej imprezie - utytułowanych mieszkańców naszej gminy.

Zobacz także

W dniach 22-23 sierpnia b r. w Lublinie, odbyły się 30 Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Do rywalizacji przystąpiło 484 zawodników i zawodniczek. Wśród startujących nie zabrakło mieszkańców naszej gminy: Danuty i Andrzeja Kapturskich oraz Renaty Żerko. Nasi mastersi przyzwyczaili nas, że z każdej imprezy przywożą „worek” medali. Nie inaczej było tym razem.

Danuta Kapturska startowała we wszystkich możliwych konkurencjach rzutowych, w których – w swojej kategorii wiekowej – zajęła: 1 miejsce w rzucie młotem,  2 miejsce w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą, 3 miejsce w rzucie dyskiem o wadze 1 kg.

Wspaniale zaprezentowała się Renata Żerko, która startowała tylko w dwóch konkurencjach – rzucie oszczepem i rzucie młotem i zdobyła dwa złote krążki! Nieco słabiej wypadł Andrzej Kapturski, który zmagał się z kontuzją.

Gratulujemy!

Fotonad.
- Reklama -
- Reklama -