piątek, 19 kwietnia 2024
4.8 C
Swarzędz

Jest przypadek koronawirusa w ZS nr 1 w Swarzędzu!

Mamy potwierdzony pierwszy przypadek koronawirusa w szkole w Swarzędzu. Zakażenie COV-SARS-2 potwierdzono u pracownika administracji w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu. Osoba zakażona nie miała styczności z uczniami.

Zobacz także

- Reklama -

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu potwierdziła dzisiaj pierwszy przypadek koronawirusa w szkole w Swarzędzu. – Zakażenie potwierdzono u pracownika administracji w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu – wyjaśnia Cyryla Staszewska, rzecznik PSSE w Poznaniu. Osoba zakażona nie miała styczności z uczniami. Jak się dowiedzieliśmy na kwarantannę – po weryfikacji – skierowano 5 osób – też pracowników administracji. 

Ja się dowiedzieliśmy szkoła funkcjonuje nromalnie.

Przy okazji dementujemy „wpadkę” jaką zaliczyły dzisiaj poznańskie media, które podały rano informację, że koronawirus został potwierdzony w Szkole Podstawowej  nr 1 na Zamkowej. Dementujemy tą informację! Chodziło o „jedynkę”, ale nie szkołę podstawową, tylko Zespół Szkół nr 1 na os. Mielżyńskiego, placówkę podlegającą Starostwu Powiatowemu.

Do tej pory potwierdzono 36 przypadków zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy, 25 osób to ozdrowieńcy, 11 to tzw. „aktywne przypadki”.

FotoRts
- Reklama -
- Reklama -