wtorek, 19 marca 2024
0 C

Z workiem medali dla Gruszczyna!

13 zawodników z Klubu Jeździeckiego „Podkowa Gruszczyn” z powodzeniem wystartowałana Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w Jakubowicach, zdobywając dla Gruszczyna worek medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

W Pucharze Polski na kucach w najmłodszej kategorii wiekowej 8-10 lat, w grupie A0 brązowy medal wywalczyła 8-letnia Lila Kulesza na 24-letnim Alfie, który przynosił już medale podkowiakom w minionych latach. W grupie A1 (8 do 12 lat) startowało 60 uczestników, do ostatniego barażu awansowały 2 podkowiaczki: Nel Skotarczak, zeszłoroczna złota medalistka, oraz najmłodsza w tej grupie – nie tylko stażem, ale i wiekiem – Wiktoria Cwalina i S-Piorun.Para ta wywalczyła srebrny medal.W Mistrzostwach Polski Młodzików w grupie A2 (9-12 lat)  brązowy medal wywalczyła Kornelia i Rolex. Najważniejszą, a zarazem najtrudniejszą kategorią były MistrzostwaPolski Kuców, w grupie D (12-16 lat) po złoty medal sięgnęła 12-letnia Nell Sówka z Ben Gunem.Debiutująca para poza przeszkodami mierzącymi 125cm musiała pokonać parkury w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, niemniej nic nie stało na przeszkodzie, by stanąć na najwyższym stopniu podium.W Pucharze Polski Dzieci II (12-14 lat), Nell Sówka wywalczyła drugi złoty medal.

Klub Jeździecki „Podkowa Gruszczyn” zwyciężył w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży w Jakubowicach, zdobywając: dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale!Dodajmy, że młodzież trenuje w  Gruszczynie pod okiem: M. Stołowskiej – Lubońskiej, J. Stołowskiej oraz S. Stołowskiego.