Lider wygrał piąty mecz z rzędu

Po serii wyjazdowych pogromów Lider Swarzędz zagrał na Stadionie Miejskim w Swarzędzu i 2:0 ograł Canarinhos Skórzewo.

Przed własną publicznością Lider zagrał dopiero drugi raz w tym sezonie i powtórzył schemat sprzed 3 tygodni – dwa gole wystarczyły do zwycięstwa. Na bramki kibice musieli jednak czekać aż do końcówki meczu. Wcześniej czarno-czerwonym  brakowało skuteczności w ofensywie, bo w defensywie radzili sobie bez problemów. Goście w tym sezonie nie zdobyli dotąd punktu ani gola. Mogło się zatem wydawać, że trzy punkty padną łatwym łupem swarzędzan, a jednak wynik 0:0 utrzymywał się aż do 77. minuty. Wtedy wprowadzony kwadrans wcześniej Marzec uderzył głową tuż przy słupku i nie dał szans bramkarzowi gości. Dziesięć minut później podwyższył Jakubek, który w sytuacji sam na sam trafił nogą, ale w ten sam punkt bramki, co zdobywca pierwszej bramki.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Canarinhos Skórzewo 2:0 (0:0) Bramki: Marzec, Jakubek.

Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Maciejewski), Ciesielski, Górczewski (Zboralski), Zaborniak, Jędraszyk, J. Maćkowiak (Marzec), Rybarczyk Ż, Kowalski(Koralewski), Stępniak, Jakubek Ż oraz Mortka i H. Maćkowiak; trener Maciej Rybicki

Lider dopisał trzy punkty i utrzymuje się w tabeli tuż za plecami lokalnych rywali, którzy również wygrali swoje mecze: Meblorz Swarzędz – Czarni Wróblewo 9:0, Piast Kobylnica – Złoci Złotkowo 4:1. Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

  1. Meblorz Swarzędz     6 18 29:4
  2. Piast Kobylnica           6 18 19:3
  3. Lider Swarzędz            6 15 23:3
  4. Avia Kamionki              5 12 21:8
  5. Płomień Nekla             6 12 16:13

W najbliższą sobotę Lider zagra w Owińskach z Jurandem Koziegłowy.

- Reklama -