wtorek, 19 marca 2024
0 C

Jan Modzelewski najlepszy w Pucharze Polski!

Jan Modzelewski wygrał wyścig juniorów w kolarstwie szosowym podczas niedawnego finału Pucharu Polski. 17 – latek, uczeń II LO w Swarzędzu, kolarstwo uprawia od sześciu lat.

Wspaniała wiadomość napłynęła do naszej redakcji z Koźminka, gdzie w tym roku rozgrywany był finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. W kategorii juniorów wygrał mieszkaniec Swarzędza, 17 – letni Jan Modzelewski, który jest uczniem klasy maturalnej II LO w Swarzędzu.  Janek kolarstwo uprawia od 6 lat. Początkowo był zawodnikiem Stomilu Poznań, potem UKS Jedynki Mróz  Kórnik, a obecnie trenuje w barwach Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Warto dodać, że w minionym tygodniu, Janek  był także najlepszy podczas czasówki z cyklu Tor Poznań – Kolarski Czwartek na Torze Poznań. Pokonał on dystans 12,3 km w czasie 00:15:16,510 i mimo, że jeszcze jest juniorem okazał się lepszy od ponad pięćdziesięciu innych zawodników.