poniedziałek, 26 lutego 2024
1.5 C
Swarzędz

Jest 5 nowych przypadków, 29 osób już wyzdrowiało

W świetle najnowszych danych poznańskiego Sanepidu dotychczas potwierdzono koronawirusa wśród 42 mieszkańców naszej gminy, 29 osób już wyzdrowiało, a 13 to nadal tzw. aktywne przypadki.

Zobacz także

- Reklama -

W minioną środę, 16 września br. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o kolejnych 5 przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. W świetle najnowszego raportu poznańskiego Sanepidu, COV-SARS-2 potwierdzono łącznie u 42 osób  ze Swarzędza i swarzędzkich sołectw. W ciągu zaledwie ostatniego tygodnia pojawiło się 9 nowych przypadków. 29 mieszkańców już wyzdrowiało,  a 13  to nadal tzw. aktywne przypadki, wśród których 1 osoba przebywa w szpitalu, 2 w izolatorium, a 10 mieszkańców pozostaje w izolacji domowej). 

Według danych z wtorku, 15  września, na terenie gminy Swarzędz  kwarantannę odbywa 175 mieszkańców. Jak informuje burmistrz Marian Szkudlarek nadal większość odbywających kwarantannę to osoby, które przybyły do nas za wschodniej zagranicy, a 23 osób w kwarantannie to obywatele RP.

Do tej pory w Wielkopolsce odnotowano łącznie 6.424 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 784 to obecnie tzw. aktywne przypadki. 245 osób zmarło, a 5395 osób wyzdrowiało.

- Reklama -
- Reklama -