-0.1 C
Swarzędz
czwartek, 8 grudnia 2022

Są wyniki sekcji zwłok policjantki i jej syna

Obrażenia mózgowo – czaszkowe, powstałe w wyniku postrzału z pistoletu były – jak wykazała sekcja zwłok – przyczyną śmierci 30 - letniej policjantki ze swarzędzkiego Komisariatu i jej 9 - letniego syna. Prokuratura przyjmuje, że doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego. Motywy działania kobiety nie są na razie znane.

Zobacz także

Nie milkną echa tragicznego zdarzenia sprzed kilku dni. Przypomnijmy. W miniony wtorek po południu, w lesie w okolicach Środy Wielkopolskiej, odnaleziono zwłoki 30-letniej policjantki ze Swarzędza i jej 9-letniego syna.

30 – latka była zatrudniona w swarzędzkim Komisariacie Policji przy ul. Grudzińskiego, pracowała w ogniwie w Kleszczewie, które podlega pod naszą jednostkę. We wtorek rano kobieta nie przyszła do pracy. Rozpoczęto jej poszukiwania.

Niestety, po południu znaleziono zwłoki jej oraz 9-letniego syna. Prokuratura początkowo nie chciała przekazywać żadnych informacji na temat tragedii, zasłaniając się dobrem śledztwa.

W środę po południu rzecznik Prokuratury informował, że wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci policjantki i jej syna. – Będący na miejscu zdarzenia biegły medyk sądowy wstępnie wykluczył, że do mechanizmu śmierci pokrzywdzonej przyczyniły się osoby trzecie. W oparciu zgromadzone dowody i ślady ujawnione na miejscu zdarzenia prokuratura przyjmuje, że doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego – podkreśla Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Wszystko zatem wskazuje na to, że policjantka najprawdopodobniej strzeliła do syna, a potem popełniła samobójstwo.

W czwartek została przeprowadzona sekcja zwłok kobiety i chłopca. Jej wyniki potwierdziły wcześniejsze ustalenia. – Zgon pokrzywdzonych był następstwem obrażeń czaszkowo – mózgowych powstałych w wyniku postrzału z pistoletu, który zabezpieczono do dalszych badań – wyjaśnia rzecznik  poznańskiej Prokuratury. Jak  poinformował nas rzecznik motywy działania kobiety nie są znane.

30 – latka w  policji służyła od 6 lat. Była – jak podkreślają stróże prawa –  wyróżniającą się policjantką i cieszyła się bardzo dobrą opinią wśród kolegów i przełożonych. Kobieta nie mieszkała w naszej gminie.

- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)