-2.5 C
Swarzędz
sobota, 3 grudnia 2022

Jest śmiertelna ofiara koronawirusa w naszej gminie

Niestety, mamy pierwszą ofiarę śmiertelną COV-SARS-2 w naszej gminie. W ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się kolejnych 10. zakażeń koronawirusem. Łącznie do tej pory poznański Sanepid potwierdził 52 zakażenia, z czego 32 osoby wyzdrowiały, 19 osób to tzw. aktywne przypadki, 2 osoby przebywają w szpitalu, reszta w izolacji domowej.

Zobacz także

W miniony poniedziałek, 21 września br. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o kolejnych  przypadkach zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszej gminy. W świetle najnowszego raportu poznańskiego Sanepidu, COV-SARS-2 potwierdzono łącznie u 52 osób  ze Swarzędza i swarzędzkich sołectw . 32 mieszkańców już wyzdrowiało,  a 19  to nadal tzw. aktywne przypadki, wśród których 2 osoby przebywają w szpitalu,  a 17 mieszkańców pozostaje w izolacji domowej. 

Niestety, w poniedziałek po południu dotarła do nas smutna informacja, że  w naszej gminie zmarła osoba, zakażona koronawirusem. Niestety, nie mamy na razie potwierdzonych informacji przez rzecznika PSSE, w jakim wieku była ofiara.

Do tej pory w Powiecie Poznańskim (Poznaniu i 17 gminach Powiatu Poznańskiego) zakażenie koronawirusem potwierdzono u 1010 mieszkańców, zmarło 18 osób, wyzdrowiało 743 osoby.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ognisko koronawirusa pojawiło się w zakładach VW.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -
Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 171)