poniedziałek, 15 lipca 2024
22.9 C
Swarzędz

Już 500 mieszkańców bez pracy

500 mieszkańców naszej gminy nie ma pracy. Między marcem a sierpień – liczba bezrobotnych mieszkańców naszej gminy, zarejestrowanych w poznańskim pośredniaku wzrosła o 65% i ciągle rośnie.

Zobacz także

- Reklama -

Epidemia koronawirusa odbiła się mocno na lokalnym rynku pracy. Notujemy najgorsze statystyki od kilku lat. Z miesiąca na miesiąc wzrasta liczba bezrobotnych mieszkańców powiatu poznańskiego, w tym także naszej gminy, którzy rejestrują się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. W sierpniu liczba swarzędzan, którzy utracili pracę  i zarejestrowali się w poznańskim „pośredniaku”  zwiększyła się do 500 osób, a więc w porównaniu do marca wzrosła aż o 65%. A to tylko oficjalne statystyki; ile osób pracę straciło, a nie widnieje w statystykach poznańskiego pośredniaka?

Wśród 500 zarejestrowanych bezrobotnych swarzędzan, większość stanowią kobiety (311), osób do 30 roku życia jest 120, a bezrobotnych swarzędzan powyżej 50 –tki – 113. Zwiększyła się też znacznie liczba osób uprawnionych do pobierania zasiłku – w maju było ich  121, w czerwcu – 148,  a obecnie 160.   

Mimo kryzysu spowodowanego koronawirusem w sierpniu, w poznańskim Urzędzie Pracy pojawiło się  60 ofert pracy dla mieszkańców  naszej gminy.  Pracę podjęło 39 osób.

- Reklama -
- Reklama -