wtorek, 23 lipca 2024
25.6 C
Swarzędz

Dwóch swarzędzan zakażonych w Volkswagenie

Cztery osoby zakażone koronawirusem zdiagnozowano w fabryce Volkswagena w Antoninku. Dwie z nich to mieszkańcy naszej gminy. Od początku pandemii w zakładach VW odnotowano łącznie 9 przypadków zakażenia COVID-19.

Zobacz także

- Reklama -

W ciągu kilku ostatnich dni sanepid poinformował o czterech zakażeniach koronawirusem wśród pracowników fabryki Volkswagena w Antoninku. Wszyscy zostali objęci kwarantanną. Dotyczy to także osób, z ich najbliższego otoczenia: – Mamy czterech pracowników, u których potwierdzono wynik dodatni, w kwarantannie przebywają także cztery osoby z ich najbliższego kontaktu – potwierdza Cyryla Staszewska, rzecznik prasowy powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. Jak dodaje, wśród czterech zakażonych pracowników dwaj to mieszkańcy naszej gminy. Na terenie fabryki do zakażeń dochodziło już wcześniej. Na szczęście do tej pory udawało się zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Jak będzie tym razem? Sama firma natomiast już na początku pandemii wdrożyła wszystkie możliwe procedury związane z reżimem sanitarnym: odpowiednio zabezpieczono stanowiska pracy, zapewnione środki dezynfekcji, pracownicy mają także dostęp do bezpłatnych testów na obecność koronawirusa. – Sytuacja zdrowotna w Volkswagen Poznań jest dzisiaj dobra. Wszystkie dotychczas stwierdzone przypadki zachorowań – od początku trwania pandemii łącznie 9 na 11 000 pracowników – są od siebie niezależne. Wiele miesięcy temu wdrożyliśmy procedury, które mają zabezpieczyć naszą załogę przed dalszym ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa – mówi w rozmowie z „TS” Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań. – W ramach działań profilaktycznych umożliwiamy także pracownikom wykonanie bezpłatnych, dobrowolnych badań w kierunku Covid 19. Jednocześnie nadal na terenie fabryki obowiązuje nakaz noszenia maseczek i regularnej dezynfekcji rąk. Zasady te obowiązują także dostawców Volkswagen Poznań – dodaje przedstawicielka firmy. Odnotujmy, że w miniony poniedziałek VW rozpoczął techniczną przerwę w produkcji, która trwać będzie przez kolejne dwa tygodnie. Nie ma ona jednak związku z koronawirusem, a wynika z konieczności przygotowania zakładu do produkcji nowego modelu samochodu. Volkswagen to największy pracodawca w regionie. Łącznie w fabrykach w Poznaniu, Wrześni i w Swarzędzu zatrudnionych jest 11 tys. osób, kilka tysięcy to mieszkańcy naszej gminy.

- Reklama -
- Reklama -