piątek, 29 marca 2024
7.9 C

Zdobyli kolejne medale Mistrzostw Polski!

Jeszcze nie opadły emocje po Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży w Jakubowicach, a już zawodnicy Podkowy z Gruszczyna wyruszyli na kolejne mistrzostwa.

W jeden weekend w 4 miejscach równocześnie rozgrywane były zawody rangi Mistrzostw Polski oraz Mistrzostwa Wielkopolski. Reprezentantką Gruszczyna wMistrzostwach Polski  Juniorów W Skokach Przez Przeszkody w Jakubowicachbyła 16 – letnia Aleksandra Osuch, która uplasowała się 8. miejscu. W  Pucharze Polski Młodzików w ujeżdżeniu 9 – letnia Wiktoria Cwalina zdobyła srebrny medal w tej niszowej dyscyplinie jeździeckiej.

Mistrzostwa Wielkopolski w skokach w Jaszkowie reprezentowała najliczniejsza grupa. W kategorii „Młodzik na kucu”złoty medal wywalczyła Nel Skotarczak.W wyższej kategorii wiekowej złoty medal zdobyłaAgata Maćkowska. W kategorii JuniorówJulia Walorek zajęła  5 miejsce.

Mistrzostwa i Puchar Wielkopolski w ujeżdżeniu na poznańskiej Wolizdominowała Agnieszka Słodzinka i Odyseusz. Wywalczyła ostatecznie 5. miejsce w Pucharze Wielkopolski oraz srebrny medal w Mistrzostwach w kategorii juniorów.

W poprzedni weekend odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody w Lesznie. Sześciu reprezentantów Gruszczyna uzyskało awans do 70 konnego finału z całej Polski:Amelia Lewkowicz, Kornelia Jurasz, Agata Maćkowska, Antoni Śliwiński w kat. Kuce oraz Nell Sówka, Julia Walorek w kat. Duże konie. Srebro w kucach wywalczyła Kornelia Jurasz na Rolexie 2.

Podkowa Gruszczyn już po raz kolejny zdobył tytuł najlepszego klubu kucowego w klasyfikacji klubowej OOM.