6 C
Swarzędz
sobota, 23 października 2021

Krajówka (znowu) częściowo zamknięta

1 października wznowiony został remont drogi krajowej nr 92. Zamknięta jest południowa nitka trasy, ruch w obie strony odbywa się po nitce północnej.

Zobacz także

Smog już nad miastem

Juniorzy Swarka pokazują moc

Seniorzy świętowali w Zalasewie

Podział punktów w Kostrzynie

Remont drogi krajowej nr 92 na blisko 20-kilometrowym odcinku od skrzyżowania przy ETC w Swarzędzu do Starczanowa rozpoczął się, przypomnijmy, w sierpniu. Nie brakowało wówczas sporych utrudnień na drodze, związanych z ograniczeniem ruchu do jednej nitki oraz wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach (o sprawie informowaliśmy na przełomie sierpnia i września). Po kilku tygodniach jednak remont trasy zawieszono na okres 3 tygodni, przywracając normalny ruch na drodze. Teraz, jak wynika z najnowszych informacji, 1 października roboty drogowe na „swarzędzkim” odcinku drogi krajowej nr 92 zostaną wznowione: – Od dnia 1 października 2020 r. zostanie wprowadzony ostatni etap tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 92 na czas prowadzenia robót budowlanych. Na odcinku Swarzędz-Iwno nitka południowa zostanie zamknięta. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się na nitce północnej – czytamy w komunikacie wystosowanym przez wykonawcę inwestycji, firmę COLAS Polska. Najprawdopodobniej też wyłączone zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, jednak jak zapowiada firma, na tych najbardziej newralgicznych, jak np. w Paczkowie, pojawią się osoby do kierowania ruchem.

Odnotujmy jednocześnie, że cała inwestycja ma zostać zakończona w listopadzie, a zakres robót obejmuje m.in.: frezowanie profilujące na całej szerokości jezdni, remont ubytków i spękań, wykonanie warstwy wzmacniającej, wykonanie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni, remont chodników, zatok autobusowych, infrastruktury ściekowej, ułożenie nowej nawierzchni z kostki betonowej na wyspach wyniesionych oraz wykonanie nowego oznakowania poziomego oraz pionowego. Inwestycję – kosztującą ok. 43 mln zł – w całości finansuje jej zarządca – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga krajowa nr 92 w trakcie remontu.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -

Podział punktów w Kostrzynie

Bezpłatnie przeciwko grypie

100 lat Pani Franciszki!

Spółdzielcy z podwyżkami

- Reklama -