poniedziałek, 27 maja 2024
25.1 C
Swarzędz

Seria zwycięstw Lidera Swarzędz trwa już 7. mecz

Czarno-czerwoni zdecydowanie pokonali u siebie Czarnych Wróblewo 5:2

Zobacz także

- Reklama -

W lidze okręgowej przewaga drużyn ze Swarzędza jest obecnie tak duża, że po następnej kolejce, niezależnie od wyników, nadal trzy drużyny z naszej gminy będą na czele tabeli. W niedzielę Lider Swarzędz dogonił punktami Piasta Kobylnica, bo ten pauzował. Dogonił po wygranej 5:2 nad czerwoną latarnią rozgrywek. Na Stadionie Miejskim w Swarzędzu czarno-czerwoni podjęli Czarnych Wróblewo i po pół godzinie prowadzili już 2:0 (Kowalski głową, Jakubek z karnego. Przyjezdni nawiązali walkę odpowiadając dwoma golami (na 3:1 trafił jeszcze Stępniak), ale od 60. minuty gospodarze przejęli kontrolę nad meczem i w niełatwych warunkach, na gąbczastej murawie trafili dwukrotnie zapewniając sobie kolejne trzy punkty.

Liga okręgowa:

Lider Swarzędz – Czarni Wróblewo 5:2 (2:) Bramki: Stępniak 2, Kowalski, Jakubek i Korcz.

Skład Lidera: Raczek (Mortka), Zboralski Ż, Ciesielski, Zaborniak (Jędraszyk), Marzec (Tkaczyński), J. Maćkowiak, Rybarczyk Ż, H. Maćkowiak (Korcz), Kowalski, Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki

W meczu na szczycie Meblorz pokonał Avię Kamionki 2:1, czym powiększył przewagi swarzędzkiego tercetu nad resztą stawki.

Czołówka tabeli ligi okręgowej, grupa 2:

1. Meblorz Swarzędz     8 24 37:6
2. Piast Kobylnica           7 21 25:3
3. Lider Swarzędz           8 21 30:6
4. Polonia II Środa Wlkp. 7 17 11:3
5. Avia Kamionki             7 15 25:10

W najbliższą niedzielę Lider zagra w Kleszczewie z tamtejszą Clescevią.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -
- Reklama -