środa, 19 czerwca 2024
16.5 C
Swarzędz

Mamy 6 kolejnych zakażeń

Do 67 wzrosła liczba zakażeń SARS CoV-2 w naszej gminie. Kolejnych 6 zakażeń potwierdzono w środę i czwartek. Obecnie mamy już 32 tzw. aktywne przypadki, 3 osoby są hospitalizowane, reszta mieszkańców z pozytywnym wynikiem testu, przebywa w izolacji domowej.

Zobacz także

- Reklama -

Epidemia w naszej gminie przyspiesza. Zaledwie trzy dni  temu informowaliśmy o  9 nowych zakażeniach,  a tymczasem kolejni mieszkańcy naszej gminy otrzymali pozytywne wyniki testu.  W  miniony czwartek, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o kolejnych 6  przypadkach zakażenia koronawirusem wśród swarzędzan. W świetle najnowszego raportu poznańskiego Sanepidu, SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie u 67 osób  ze Swarzędza i swarzędzkich sołectw. 34 mieszkańców już wyzdrowiało,  a 32  to nadal tzw. aktywne przypadki, wśród których 3 osoby przebywają w szpitalu,  a 29 pozostają w izolacji domowej.

Dane te wskazują, że  epidemia niewątpliwie przyspieszyła. 21 sierpnia w naszej gminie mieliśmy 21 przypadków zakażenia, 5 tygodni później –  29 września  już 61 przypadków. 1 października – 67 przypadków.    

Warto podkreślić, że nie wszyscy swarzędzanie przechodzą chorobę bezobjawowo. Z 67 zakażonych mieszkańców, 10 trafiło do szpitala. Do tej pory 1 osoba – 83 – letnia mieszkanka – niestety zmarła.

Swarzędz z największą liczba zakażeń w Powiecie

Swarzędz z 67. potwierdzonymi zakażeniami SARS-CoV-2 zajmuje I miejsce w statystykach powiatu poznańskiego. Sporo zakażeń potwierdzono też w Komornikach (56), Czerwonaku (52, w tym 2  osoby zmarły), w Mosinie (48, 2 osoby zmarły), czy w Luboniu (50 zakażeń). Najmniej zakażeń stwierdzono w Buku (4) i w Puszczykowie (8).

Do tej pory w Poznaniu odnotowano 854 przypadki (aktywnych obecnie 340), a w 17 gminach powiatu poznańskiego – 512 (193 to tzw. aktywne przypadki).  Łącznie to 1366 osób, z których 808 wyzdrowiało, a 25 zmarło.

W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu przebywa obecnie 27 osób z Poznania i 15 z gmin powiatu poznańskiego, w tym 3 z naszej gminy.

  • 67 – tyle potwierdzonych zakażeń odnotowano w naszej gminie
  • 6 – tyle zakażeń odnotowano w ciągu ostatnich 2 dni
  • 32 – tyle osób to tzw. aktywne przypadki
  • 3 –  tyle osób  przebywa obecnie w szpitalu
  • 29 – tyle osób przebywa obecnie w izolacji domowej
  • 34 –tyle osób wyzdrowiało
  • 1 – zmarła jedna osoba
- Reklama -
- Reklama -