piątek, 19 kwietnia 2024
4.8 C

Swarzędzki wioślarz wicemistrzem Europy!

W minioną niedzielę, 17 – letni Jakub Woźniak – wraz z Cezarym Litką - zdobył tytuł wicemistrza Europy juniorów w wioślarstwie, w dwójce podwójnej mężczyzn.

W miniony weekend w Belgradzie odbywały się Mistrzostwa Europy juniorów w  wioślarstwie. Wspaniały sukces odniósł 17 – letni mieszkaniec Swarzędza, Jakub Woźniak, reprezentujący poznański Klub KW04.  Jakub – wraz z kolegą Cezarym Litką  – zdobył wicemistrzostwo Europy juniorów w wioślarstwie, w dwójce podwójnej mężczyzn, z czasem 6:41,64, na dystansie 2000m. Mistrzami zostali Hiszpanie, do złota Polakom zabrakło 2,5 sekundy; trzecie miejsce zajęli Grecy.

Jakub wioślarstwo uprawia od ponad 5 lat w poznańskim klubie KW 1904 Poznań.

W tym roku zdobył również Mistrzostwo Polski w dwójce podwójnej wraz z kolegą ze szkoły mistrzostwa sportowego oraz wicemistrzostwo Polski w jedynce.

W ubiegłym sezonie na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży (Mistrzostwa Polski juniorów młodszych) wygrał „jedynkę” oraz –  wraz z kolegą – zdobył srebrny medal w dwójce.