piątek, 22 września 2023
20.2 C
Swarzędz

Oszukana na ćwierć miliona zł.

Policjanci ostrzegają przed oszustami internetowymi. Kilka dni temu poznanianka otrzymała wiadomość SMS od rzekomego kuriera z linkiem i prośbą o uregulowanie należności za zakupioną paczkę. W jednej chwili kobieta straciła oszczędności życia. Apelujemy do swarzędzan o zachowanie czujności!

Zobacz także

- Reklama -

24 września br. poznanianka otrzymała SMS-a od firmy kurierskiej z którego treści wynikało, że przesyłka którą zamówiła, nie zostanie jej dostarczona, ponieważ jest za ciężka. Aby ją otrzymać i tym samym uniknąć zwrotu do nadawcy musi uregulować kwotę 1,49 zł klikając w podany link. – Początkowo nic nie wzbudziło podejrzeń kobiety, ponieważ często robiła drobne zakupy przez internet. W tym wypadku było podobnie. Obecnie czekała na dostarczenie kolejnej paczki. Niczego nie świadoma kobieta, odruchowo kliknęła na link podany w wiadomości, który przekierował ją na stronę banku i uregulowała brakująca należność. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że zarówno wiadomość, jak i strona banku nie są prawdziwe – wyjaśnia Marta Mróz z Biura Prasowego poznańskiej policji.  
Kolejnego dnia rano, zobaczyła na swoim telefonie kilka powiadomień sugerujących dokonanie nieautoryzowanych transakcji płatniczych z jej konta bankowego. W ten sposób straciła kilkaset tysięcy złotych.

Apelujemy do swarzędzan o zachowanie czujności!

- Reklama -
- Reklama -