wtorek, 23 lipca 2024
21.7 C
Swarzędz

Znieważyli i skopali obywateli Ukrainy?

Policjanci ze swarzędzkiego Komisariatu poszukują dwóch mężczyzn, którzy znieważyli obywateli Ukrainy. Do zdarzenia doszło 5 czerwca br. Związek ze zdarzeniem może mieć osoba, której zdjęcia publikujemy. Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę ze zdjęć - prosimy o kontakt z policją.

Zobacz także

- Reklama -

Policjanci z Komisariatu w Swarzędzu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald, prowadzą postępowanie w sprawie publicznego znieważenia dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy mieli także kilka razy kopnąć pokrzywdzonych.   – Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2020 roku ok. godziny 23.30 w Swarzędzu przy ulicy Cieszkowskiego (na wysokości marketu Tesco). Sprawcy poruszali się we dwójkę na rowerze górskim. Byli to dwaj młodzi mężczyźni w wieku ok. 20 lat. Jeden ubrany był w szarą bluzę z kapturem i ciemną kurtkę z jasnymi rękawami, drugi miał na sobie pomarańczową bluzę z kapturem. Zachowanie mężczyzn wskazywało na to, że byli prawdopodobnie pod wpływem alkoholu – wyjaśnia Iwona Liszczyńska z Biura Prasowego KWP w Poznaniu. Związek ze zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego wizerunek zarejestrował jeden z pokrzywdzonych swoim telefonem komórkowym.

Aktualizacja: Jak się dowiedzieliśmy poszukiwani mężczyźni zgłosili się na policję, przedstawiając swoją wersję wydarzeń.- Sprawa nie została jednak umorzona, czekamy na decyzję Prokuratora – wyjaśnia komisarz Łukasz Witwicki, zastępca komendanta KP w Swarzędzu.

- Reklama -
- Reklama -