czwartek, 13 czerwca 2024
11.8 C
Swarzędz

Poszukiwani mężczyźni zgłosili się na policję

Poszukiwani przez swarzędzką policję mężczyźni - wobec których zachodziło podejrzenie, że mogli znieważyli i skopać obywateli Ukrainy – zgłosili się na Komisariat przy Grudzińskiego, przedstawiając swoją wersję wydarzeń. Sprawa nie została jednak umorzona, czekamy na decyzję Prokuratora - wyjaśnia komisarz Łukasz Witwicki, zastępca komendanta KP w Swarzędzu.

Zobacz także

- Reklama -

Przypomnijmy. Policjanci z Komisariatu w Swarzędzu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald, prowadzą postępowanie w sprawie publicznego znieważenia dwóch obywateli Ukrainy. Sprawcy mieli także kilka razy kopnąć pokrzywdzonych.   – Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2020 roku ok. godziny 23.30 w Swarzędzu przy ulicy Cieszkowskiego (na wysokości marketu Tesco). Zachowanie mężczyzn wskazywało na to, że byli prawdopodobnie pod wpływem alkoholu – wyjaśniała kilka dni temu Iwona Liszczyńska z Biura Prasowego KWP w Poznaniu.

Policja opublikowała na swojej stronie wizerunek jednego z mężczyzn, prosząc mieszkańców o zgłaszanie się osób, które rozpoznają mężczyznę.

Jak się dowiedzieliśmy we wtorek, poszukiwani mężczyźni zgłosili się sami na Komisariat,  przedstawiając swoją wersję wydarzeń. Sprawa nie została jednak umorzona, czekamy na decyzję Prokuratora – wyjaśnia komisarz Łukasz Witwicki, zastępca komendanta KP w Swarzędzu.

Fotorts
- Reklama -
- Reklama -