niedziela, 19 maja 2024
22.6 C
Swarzędz

Starosta poznański zakażony koronawirusem

Jan Grabkowski jest zakażony SARS-CoV-2. Przeprowadzony u niego - w miniony poniedziałek - test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Starosta nie wymaga leczenia szpitalnego, pozostaje w izolacji domowej; na kwarantannę udało się 14 pracowników Starostwa. Nie mieli oni jednak – jak się dowiedzieliśmy - kontaktu z petentami.

Zobacz także

- Reklama -

We wtorek Starostwo Powiatowe w Poznaniu przekazało informację o zakażeniu koronawirusem u starosty Jana Grabkowskiego.  – Informujemy, że w wyniku przeprowadzonego w miniony poniedziałek testu u starosty poznańskiego Jana Grabkowskiego potwierdzony został pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19. Starosta poznański nie wymaga obecnie leczenia szpitalnego, pozostaje pod opieką specjalistów. Po uzgodnieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, od wtorku 6 października, 14 wytypowanych osób ze Starostwa Powiatowego, przebywa na kwarantannie lub podjęło pracę zdalną. Żadna z tych osób nie miała bezpośredniego kontaktu z klientami urzędu. Wszystkie czują się dobrze i nie zgłaszają żadnych objawów mogących wskazywać na ewentualne zakażenie koronawirusem. Jesteśmy w stałym kontakcie z poznańskim Sanepidem, co do którego zaleceń i decyzji, będziemy się stosować – informuje Starostwo w specjalnym komunikacie.

Jak się dowiedzieliśmy Starostwo Powiatowe w Poznaniu pracuje bez zmian, obsługując interesantów. Numery telefonów do poszczególnych wydziałów dostępne są na www.bip.powiat.poznan.pl i www.powiat.poznan.pl 

Punkt informacyjny Starostwa Powiatowego w Poznaniu czynny jest pod nr telefonu: 61 8410 500.

- Reklama -
- Reklama -