0.2 C
Swarzędz
niedziela, 29 stycznia 2023

Sanepid potwierdził kolejnych 10 zakażeń

Do 77 wzrosła liczba zakażeń SARS CoV-2 w naszej gminie. Kolejnych 10 zakażeń potwierdzono w ciągu ostatnich kilku dni. Obecnie mamy już 38 tzw. aktywnych przypadków, 2 osoby są hospitalizowane, reszta mieszkańców z pozytywnym wynikiem testu, przebywa w izolacji domowej. Do tej pory wyzdrowiało 38 osób.

Zobacz także

W  miniony wtorek, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu poinformowała o kolejnych 10  przypadkach zakażenia koronawirusem wśród swarzędzan. W świetle najnowszego raportu poznańskiego Sanepidu, SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie u 77 mieszkańców  Swarzędza i podswarzędzkich sołectw. 38 osób już wyzdrowiało,  a 38  to nadal tzw. aktywne przypadki, wśród których 2 osoby przebywają w szpitalu,  35  w izolacji domowej, a 1 w izolatorium.

Dane te wskazują, że  epidemia niewątpliwie przyspieszyła. 21 sierpnia w naszej gminie mieliśmy 21 przypadków zakażenia, 5 tygodni później –  29 września  już 61 przypadków, 1 października – 67 przypadków, a 7 października – już 77 przypadków.    

Z 77 zakażonych mieszkańców, 10 trafiło do szpitala. Do tej pory 1 osoba – 83 – letnia mieszkanka – niestety zmarła.

Swarzędz z największą liczba zakażeń w Powiecie

Swarzędz z 77. potwierdzonymi zakażeniami SARS-CoV-2 zajmuje I miejsce w statystykach powiatu poznańskiego.

Do tej pory w Poznaniu odnotowano 956 przypadków (aktywnych obecnie 419), a w 17 gminach powiatu poznańskiego – 578 (245 to tzw. aktywne przypadki).  Łącznie to 1534 osoby, z których 839 wyzdrowiało, a 31 zmarło.

W szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu przebywa obecnie 30 osób z Poznania i 16 z gmin powiatu poznańskiego, w tym 2 z naszej gminy.

  • 77 – tyle potwierdzonych zakażeń odnotowano w naszej gminie
  • 10 – tyle zakażeń odnotowano w ciągu ostatnich 5 dni
  • 38 – tyle osób to tzw. aktywne przypadki
  • 2 –  tyle osób  przebywa obecnie w szpitalu
  • 38 –tyle osób wyzdrowiało1 – zmarła jedna osoba
- Reklama -
- Reklama -