poniedziałek, 26 lutego 2024
1.5 C
Swarzędz

Potwierdzono kolejnych 5 zakażeń

Do 85 wzrosła liczba przypadków SARS-CoV-2 w gminie Swarzędz. W miniony czwartek, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu potwierdziła pięć kolejnych zakażeń wśród mieszkańców naszej gminy. 46 osób to tzw. aktywne przypadki.

Zobacz także

- Reklama -

Epidemia zdecydowanie przyśpieszyła. Widać to także w naszej gminie, gdzie w ostatnich tygodniach notujemy coraz więcej przypadków zakażeń SARS –CoV-2. W miniony czwartek Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poznaniu odnotowała kolejnych 5 przypadków wśród mieszkańców naszej gminy, co powoduje,  że łączna liczba zakażeń od początku epidemii wzrosła już do 85.  Ponad połowa to tzw. aktywne przypadki, czyli osoby, które mogą zarażać innych.  Obecnie 2 osoby przebywają w Szpitalu Zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, 1 przebywa w izolatorium, a 43 w izolacji domowej.

Gwałtownie wzrasta też liczba przypadków w powiecie poznańskim oraz Poznaniu. W 17 gminach powiatu poznańskiego sanepid odnotował dotychczas  652 przypadki, a w Poznaniu 1140, co daje łączną liczbę prawie 1800 zakażonych. Ponad połowa (919) to tzw. przypadki aktywne.

Do tej pory w powiecie poznańskim wyzdrowiały 842 osoby (w tym 38 z naszej gminy), a 32  – niestety – zmarły ( w tym 1 osoba z naszej gminy).

- Reklama -
- Reklama -