czwartek, 25 lipca 2024
22.2 C
Swarzędz

Zwycięstwo i przegrana seniorek Lidera

Dwa mecze rozegrały seniorki Lidera w miniony weekend. W sobotę na hali SCSiR gościły jednego z faworytów zespół AZS Politechnika Korona Kraków. Niestety, zespół gości okazał się za mocno dla naszego młodego zespołu.

Zobacz także

- Reklama -

Trener Anna Talarczyk desygnowała piątkę: Wiktoria Flaszak, Kinga Potraca, Ola Żukowska, Agata Siwińska i Marta Urbaniak. Doświadczone krakowianki od początku narzuciły swoje warunki. Mimo ambitnej postawy swarzędzanki przegrały 51:65, a pozytywem może być zremisowana druga połowa. Punkty w tym meczu zdobywały: Potraca 10, Urban 10, Urbaniak 8, Siwińska 8, Flaszak Oliwia 7, Flaszak Wiktoria 4, Plackowska 2, Żukowska 2, Urbaniak Martyna. Mecz odbył się w pierwszym dniu obowiązywania żółtej strefy, więc oglądać go mogło tylko 75 kibiców, którzy nie zawiedli i właśnie w tej liczbie wypełnili halę. Trener Talarczyk podkreślała,  że jej zespół na razie zdobywa cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

W niedzielę Liderki zmierzyły się z MUKSem Poznań w ramach rozgrywek 2 LK. Swarzędzanki grały w składzie U19 i po dobrej grze pewnie zwyciężyły 76:40. Punkty zdobyły: Żukowska 27, Flaszak W. 20, Flaszak O. 16, Plackowska 4, Majchrzak 4, Fornalik 3, Urbaniak 2, Krzywińska, Rubach, Maj.

- Reklama -
- Reklama -