wtorek, 19 marca 2024
1.3 C

Ważna wygrana Lidera Swarzędz

Skromne 1:0 z Avią Kamionki pozwoliło Liderowi utrzymać miejsce w czołowej trójce.

Na Stadionie Miejskim w Swarzędzu Lider wygrał ważny mecz, ważny z kilku powodów. Po pierwsze czarno-czerwoni zagrali przed własną publicznością pierwszy raz od tragicznej śmierci Patryka Kowalskiego. Po drugie, rywalem był zespół, który od kilku lat walczy o awans poziom wyżej. Avia Kamionki i w bieżącym sezonie też trzyma się w czołówce.

W pierwszej połowie to Lider stworzył więcej sytuacji, a jedną z nich wykorzystał Jakubek precyzyjnym strzałem nie dając szans bramkarzowi przyjezdnych. Bohaterem meczu został jednak rezerwowy bramkarz. 17-letni Oliwier Strugalski w przerwie zastąpił kontuzjowanego  Krzysztofa Raczka i swój debiut w ligowej piłce seniorskiej udokumentował obronionym rzutem karnym i przynajmniej trzema paradami przy sytuacjach stuprocentowych dla Avii. Kibice oglądali bardzo emocjonujące starcie okraszone dziesięcioma żółtymi kartkami (w tym 6 dla czarno-czerwonych), które sędzia rozdawał lekką ręką.

Liga okręgowa: Lider Swarzędz – Avia Kamionki1:0 (1:0) Bramka: Jakubek (36.). Skład Lidera: Raczek (Strugalski), Korcz Ż, Górczewski Ż, Ciesielski (k) Ż, Jędraszyk Ż, J.Maćkowiak, Rybarczyk Ż, Stępniak Ż, Koralewski, Marzec (Książkiewicz), Jakubek oraz Zboralski i H.Maćkowiak;trener Maciej Rybicki.

Meblorz ograł rezerwy Victorii Września 4:2, a Piast Kobylnica wygrał 4:0 z Polonią II Środa Wlkp. i tymczasowe podium ligi okręgowej(grupa 2) wciąż dla gminy Swarzędz:

1. Meblorz Swarzędz 30pkt

2. Piast Kobylnica 27pkt

3. Lider Swarzędz27pkt

Juniorzy zgodnie strzelili po pół tuzina goli. Wysoko wygrali też orlicy (drugi mecz pechowo przegrali) i trampkarze.Najmłodsza z drużyn Lidera uległa rezerwom Kolejorza.

Liga wojewódzka juniorów starszych:
Lider Swarzędz– Lubuszanin Trzcianka 6:0
Gole: Pogorzelec 3, Czechowski 2, Kowalewski.

Liga okręgowa juniorów młodszych:
Piast Łubowo – Lider Swarzędz 0:6
Bramki: Skibiński 2 oraz Fraska, Socha, Stachowiak i K. Adamczyk.

2 liga okręgowa trampkarzy młodszych:
Suchary II Suchy Las – Lider Swarzędz1:4
Bramki dla Lidera: Sobkowiak 2, Kochanowski i Korbik.

2 liga okręgowa młodzików D2:
Kotwica Kórnik – Lider Swarzędz 5:1 Dla Lidera trafił Simiot.

3 liga okręgowa orlików E1:
Lider Swarzędz – AP Reissa Murowana Goślina 9:3 Gole dla Lidera: Hoffmann 3, Kujawa i Woźniak po 2 oraz Szurek i Mikołajczak;

Jurand Koziegłowy – Lider Swarzędz 7:6 Bramki dla Lidera: Schieche 2, Hoffmann, Woźniak, Jakubowski, Lisiecki.